Графеновий аерогель — надлегкий матеріал
Якщо ви стежите за новинками в світі сучасних технологій, то даний матеріал не буде для вас великою новиною. Тим не менш, розглянути більш детально найлегший матеріал у світі і дізнатися ще трохи подробиць корисно.
Менше року тому звання найлегшого у світі матеріалу отримав матеріал під назвою аерографії. Але цьому матеріалу не вийшло довго утримувати пальму першості, її не так давно перехопив інший вуглецевий матеріал під назвою графеновий аерогель. Створений дослідницькою групою лабораторії Відділу науки про полімери і технологіях університету Чжецзян (Zhejiang University), яку очолює професор Гео Чэо (Gao Chao), надлегкий графеновий аерогель має щільність трохи нижче щільності газоподібного гелію і трохи вища щільність газоподібного водню.
Аерогелі, як клас матеріалів, що були розроблені та отримані в 1931 році інженером і вченим-хіміком Семюелем Стівенсом Кистлером (Samuel Stephens Kistler). З того моменту вчені з різних організацій вели дослідження і розробку подібних матеріалів, незважаючи на їх сумнівну цінність для практичного використання. Аерогель, що складається з багатошарових вуглецевих нанотрубок, який отримав назву «заморожений дим» і мав щільність 4 мГ/см3, втратив звання самого легкого матеріалу в 2011 році, яке перейшло до матеріалу з металевої мікрорешітки, що має щільність 0.9 мГ/см3. А ще рік потому звання самого легкого матеріалу перейшло до вуглецевого матеріалу під назвою аерографії, щільність якого становить 0.18 мг/см3.
Замість методу виготовлення шаблону, в якому використовується матеріал-розчинник і з допомогою якого зазвичай отримують різні аерогелі, китайські учене використовували метод сублімаційної сушки. Сублімаційна сушка колоїдного розчину, що складається з рідкого наповнювача і частинок графена, дозволила створити вуглецеву пористу губку, форма якої майже повністю повторювала задану форму.
   
|